Vegan omega 3 vergelijking – wat is de beste?

Vegan omega 3 - wat is de beste, waar is het goed voor

Voldoende omega 3 binnenkrijgen is belangrijk. Hier onder gaan we bekijken wat vegan omega 3 is, waar het goed voor is, waar het in zit en welke vegan merken omega 3 er zijn en welke daarvan de beste zijn.

Wat is omega 3?

Omega 3 zijn meervoudig verzadigde vetzuren. De drie meest voorkomende zijn ALA, wat languit ala-linoleenzuur is, EPA, wat staat voor eicosapentaeenzuur, en DHA, dochsahexaeenzuur.

ALA is een essentieel vetzuur. Je moet het via voeding binnenkrijgen.

Waar zit omega 3 in?

ALA zit voornamelijk in plantaardige olie, zoals lijnzaadolie, hennepzaad of hennepzaadolie, koolzaad, walnoten, chiazaden. Als je een olie gebruikt kies je best voor een koudgeperste olie. Je kan het ook vinden in avocado, groene bladgroenten en zeewier.

DHA en EPA is vaak van vette vis, daarom zie je vaak omega 3 visolie te koop maar geen paniek het kan ook plantaardig.

Wat is vegan omega 3?

Met de ALA die je binnenkrijgt gaat je lichaam aan de slag om daar DHA en EPA van te maken. Maar dit proces gaat vaak niet zo efficiënt en je krijgt op deze manier maar een kleine hoeveelheid binnen.

Als je vis zou eten, dan krijg je DHA en EPA binnen, maar het is niet zo dat je daar per se die vis voor nodig hebt. Die vis heeft het niet zelf aangemaakt maar binnen gekregen via zijn voeding, algen.

Door rechtstreeks deze algen te eten (in de vorm van een plantaardig omega 3 supplement), hoef je niet bij te dragen aan het dierenleed. Bovendien is het ook gezonder aangezien je al de toxines die in vis zit ook niet binnenkrijgt.

Volgens enkele onderzoeken blijkt dat DHA via algen binnenkrijgen (door vegetariërs) voor een significante verkering zorgde van de DHA-concentraties (inclusief, plasma-, serum-, bloedplaatjes- en rode bloedcelfracties). Bron.

Waar is omega 3 goed voor?

Hart- en bloedvaten

Voldoende omega 3 helpt het risico op hart- en vaatziekten te verlagen. Ook de bloeddruk kan erdoor verlaagd worden. Bron

Hersenen

Je hersenen hebben gezonde vetten nodig in de vorm van DHA. Het beschermt tegen Alzheimer en dementie en is voor kinderen belangrijk voor de ontwikkeling van de hersenen.

Omega 3 kan mentale problemen zoals depressie of gedragsstoornissen verminderen.

Ogen

De DHA zorgt ook voor een onderhoud van je zicht en helpen het achteruitgaan van je ogen te voorkomen.

Bij een zwangerschap wordt ook aangeraden zeker voldoende omega 3 binnen te krijgen voor de groei en ontwikkeling van de baby.

Verminderd ontstekingen

Daar waar omega 6 zorgt voor ontstekingen (en soms ook nodig zijn, bijvoorbeeld een splinter die uit je lichaam moet), zorgt omega 3 juist voor de vermindering van ontstekingen. Aangezien we vaak te veel omega 6 binnen krijgen, hebben we vaak last van ontstekingen die niet meer tot nut zijn. Dan is het zeker belangrijk om de verhouding met omega 3 in evenwicht te krijgen.

Vegan omega 3 merken

De voordelen van vegan omega 3 is dat het zonder vis en zonder gelatine is. Puur plantaardig dus en er hoeven geen dieren voor gedood te worden. Daarnaast krijg je ook niet de toxines binnen die in vis zitten. En een bijkomend voordeel is dat deze niet naar vis ruiken, de geur en smaak bekomt sommige mensen niet.

Er komen steeds meer merken van vegan omega 3 op de markt. Laten we ze eens bekijken op basis van inhoud en prijs.

Arctic blue

Artic blue maakt naast visolie van filet-snijresten ook plantaardige algenolie. Deze producten hebben het vegan keurmerk. Ze hebben algenolie met enkel DHA, algenolie met DHA én EPA, algenolie (DHA) verrijkt met D3 en vloeibare algenolie.

  • Vorm: softgels, verpakking is vrij van plastic
  • DHA: 420 mg per 2 capsules, 210 mg per 1 capsule
  • EPA: 140 mg per 2 capsules, 70 mg per 1 capsule
  • Prijs: €29,9 per zakje, korting bij aankoop meerdere stuks
  • Aantal stuks per zakje: 90
  • Hoeveel gebruiken per dag: 1 – tijdens of na de maaltijd
  • Goed voor: 90 dagen
  • Prijs per dag: €0,332
  • Opmerking: de aanbevolen hoeveelheid is 1 capsule maar de waardes staan uitgedrukt per 2 capsules. Vandaar dat ik dit naar 1 capsule verrekend heb.

Bestel bij Superfood store >> (korting)
Bestel bij De Weegschaal >>

  • Vorm: Vloeibaar met zachte sinaasappelsmaak
  • DHA: 800 mg per dagdosis
  • EPA: 400 mg per dagdosis
  • Prijs: €44,90 per flesje, korting bij aankoop meerdere stuks
  • Inhoud: 150 ml
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2,5 ml (volwassenen en kinderen vanaf 3 jaar) – tijdens of na de maaltijd. Kan ook toegevoegd worden aan havermoutpap, in een smoothie of in plantaardige yoghurt.
  • Goed voor: 60 dagen
  • Prijs per dag: €0,748

Bestel bij Superfood store >> (korting)
Bestel bij De Weegschaal >>

AOV

Omega 3 afkomstig uit echiumplant en zeealg.

  • Vorm: softgels
  • ALA: 135 mg uit Echium en 50 mg uit lijnzaad
  • DHA: 175 mg per dagdosis
  • EPA: /
  • Prijs: €31,35 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €1,045

Bestel bij De online drogist >> (korting)
Bestel bij bol.com >> (korting)

Body & Fit

Van het huismerk van Body & Fit is ook omega 3 verkrijgbaar op basis van algenolie.

  • Vorm: softgels
  • DHA: 150 mg per dagdosis
  • EPA: 75 mg per dagdosis
  • Prijs: €7,9 per doosje, korting bij aankoop meerdere stuks
  • Aantal stuks per potje: 30
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 à 3 – bij de maaltijd
  • Goed voor: 10 à 15 dagen
  • Prijs per dag: €0,79 (bij inname van 3 capsules), €0,527 (bij inname van 2 capsules)

Bestel bij Body & Fit >>
Bestel bij bol.com >>

Bonusan

De algenolie van Bonusan is verrijkt met vitamine D3 afkomstig uit korstmos.

  • Vorm: softgels
  • DHA: 250 mg per capsule
  • EPA: /
  • Andere voedingsstoffen Vitamine D3 (100%)
  • Prijs: €33,90 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 1-3 per dag bij of na de maaltijd
  • Goed voor: 45 dagen
  • Prijs per dag: €0,554

Bestel bij De online drogist >> (korting)
Bestel bij De weegschaal >> (korting)

Elvitaal

  • Vorm: softgels
  • DHA: 300 mg per dagdosis
  • EPA: 150 mg per dagdosis
  • Prijs: €24,95 per potje
  • Aantal stuks per potje: 90
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 per dag bij de maaltijd
  • Goed voor: 45 dagen
  • Prijs per dag: €0,554

Bestellen bij De online drogist >> (korting)
Bestellen bij bol.com >>

Fair leaf

Fair Leaf is een volledig vegan bedrijf. Ze willen ook eerlijke en gelijke kansen voor iedereen die mee in de keten werkt.

  • Vorm: capsules
  • DHA: 300 mg per dagdosis
  • EPA: 150 mg per dagdosis
  • Prijs: €18,95 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 capsules per dag tijdens ontbijt, lunch of diner
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €0,632

Bestellen Fair Leaf >>

Golden naturals

  • Vorm: capsules
  • DHA: 150 mg per dagdosis
  • EPA: 75 mg
  • Andere voedingsmiddelen: vitamine E (16,67%)
  • Prijs: €20,95 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 capsules per dag voor volwassenen en kinderen vanaf 10 jaar. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen 1 capsule per dag nemen (uitknijpen in sap)
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €0,698

Bestellen bij De online drogist >>
Bestellen bij De weegschaal >>
Bestellen bij bol.com >>

Lucovitaal

Lucovitaal heeft naast visolie (en allerlei andere supplementen) ook een vegan supplement. Daarnaast is er ook een omega 3 supplement speciaal voor kinderen.

  • Vorm: capsules
  • DHA: 110 mg per dagdosis
  • EPA: /
  • Andere voedingsmiddelen: vitamine E (16,67%)
  • Prijs: €14,99 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 1 per dag
  • Goed voor: 60 dagen
  • Prijs per dag: €0,25

Bestel bij De online drogist >> (grote korting)
Bestel bij Superfood Store >> (korting)

Deze zijn op basis van perillazaad dus ze bevatten voornamelijk ALA en geen DHA of EPA.

  • Vorm: gummies, gezoet met natuurlijke zoetstoffen, met appelsmaak
  • speciaal voor kinderen vanaf 5 jaar
  • ALA: 260 mg per dagdosis
  • DHA: /
  • EPA: /
  • Andere voedingsmiddelen: vitamine E (16,67%)
  • Prijs: €19,99 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 x 2 per dag
  • Goed voor: 15 dagen
  • Prijs per dag: €1,333

Bestel bij De online drogist >> (grote korting)
Bestel bij Superfood Store >>

Mattisson Healthstyle

Mattisson Healthstyle heeft verschillende omega 3 supplementen, naast heel wat andere supplementen. Hier zijn er ook enkele vegan bij. We bekijken een capsule en druppels. Ze zijn gemaakt van gekweekte algen.

  • Vorm: softgels
  • DHA: 210 mg per dagdosis
  • EPA: 70 mg per dagdosis
  • Prijs: €16,95 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60, ook potje van 120 beschikbaar
  • Hoeveel gebruiken per dag: 1 à 2 per dag, liefst bij de maaltijd
  • Goed voor: 60 dagen (of 30 bij gebruik van 2)
  • Prijs per dag: €0,283
  • Opmerking: geteld aan 1 capsule per dag

Bestellen bij De online drogist >>
Bestellen bij Superfood Store >> (korting)

  • Vorm: vloeibaar, druppels
  • DHA: 262 mg per dagdosis
  • EPA: /
  • Prijs: €16,95 per flesje
  • Inhoud: 30 ml
  • Hoeveel gebruiken per dag: 20 druppels per dag, best bij een vetrijke maaltijd
  • Goed voor: ?
  • Prijs per dag: €?

Bestel bij De online drogist >>
Bestel bij Superfood store >> (korting)

Minami

Deze algenolie is aangevuld met astaxanthine, afkomstig van de alg Haematococcus pluvialis.

  • Vorm: softgels met sinaasappelsmaak
  • DHA: 250 mg per dagdosis
  • EPA: /
  • Prijs: €37,95 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 1
  • Goed voor: 60 dagen
  • Prijs per dag: €0,633

Bestellen bij De online drogist >>
Bestellen bij De weegschaal >>
Bestellen bij bol.com >>

Opti3

Deze Opti3 van Vegetology bevat ook vitamine D3. Het supplement heeft vegan keurmerken.

opti3 omega 3 van vegetology
  • Vorm: capsules
  • DHA: 500 mg per dagdosis
  • EPA: 300 mg per dagdosis
  • Andere voedingsstoffen: Vitamine D3 (5mcg, 200IU)
  • Prijs: €17,95 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 per dag
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €0,598

Bestellen bij Unlimited Health >>

Orthica

  • Vorm: softgels
  • DHA: 176 mg per dagdosis
  • EPA: /
  • Prijs: €30,80 per flesje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: aanbevolen hoeveelheid is 2 per dag, onderhoudsdosis is 1 per dag – tijdens of na de maaltijd
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €1,027
  • Opmerking: bij het berekenen ben ik uitgegaan van de aanbevolen hoeveelheid en dus 2 softgels per dag

Bestel bij De Weegschaal >>
Bestel bij Superfood store >> (korting)
Bestel bij De online drogist >> (korting)

Orthovitaal

  • Vorm: softgels
  • DHA: 300 mg per dagdosis
  • EPA: 150 mg per dagdosis
  • Prijs: €18,90 per potje
  • Aantal stuks per potje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 keer per dag
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €0,63

Bestel bij De online drogist >> (korting)
Bestel bij Superfood Store >> (korting)
Bestel bij De weegschaal >>

Plantforce

Ik schreef eerder al een review van de Omega 3 van Plantforce.

Plantforce omega 3 - review
  • Vorm: softgels, glazen potje (geen plastic)
  • DHA: 440 mg per dagdosis
  • EPA: 160 mg per dagdosis
  • Prijs: €27,95 per potje, korting bij aankoop meerdere stuks
  • Aantal stuks per potje: 120
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 – Kan ingenomen worden bij de maaltijd maar hoeft niet.
  • Goed voor: 60 dagen
  • Prijs per dag: €0,466

Bestel bij Plent >>
Bestel bij bol.com >>

Plantpowders Super omega 3

Gemaakt uit een mix van algen- en chiaolie.

  • Vorm: Vloeibaar
  • DHA: 1200 mg per dagdosis
  • ALA: 1200 mg per dagdosis
  • Andere voedingsstoffen: Vitamine D3 uit korstmos (20 mcg, 800 IU)
  • Prijs: €27,95 per flesje
  • Inhoud: 150 ml
  • Hoeveel gebruiken per dag: 5 ml, kinderen onder de 10 jaar kunnen 2,5 ml nemen
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €0,932

Bestellen bij Vegan mission >>
Bestellen bij bol.com >>

PLNKTN

PLNKTN is een lokaal product. De plankton wordt aan de rand van de Oostvaardersplassen (Lelystad) gekweekt. Het water is vrij van vervuiling en zware metalen. Het bevat wat minder EPA en geen DHA, maar bevat een hoop andere aminozuren, vitamines en mineralen. Het is ook rijk aan de anti-oxidanten chlorofyl en carotenoïden.

  • Vorm: capsules
  • DHA: /
  • EPA: 80 mg per dagdosis
  • Andere voedingsstoffen:
    Amiozuren: Alanine (66,4mg), Arginine (51,8 mg), Asparaginezuur (79,2 mg), Cysteïne + Cystine (7,4 mg), Glutaminezuur (110 mg), Glycine (50 mg), Histidine (17,8 mg), Isoleucine (39 mg), Leucine (79,4 mg), Lysine (56,4 mg), Methionine (18,4 mg), Fenylalanine (43,2 mg), Proline (45,2 mg), Serine (37,4 mg), Threonine (44 mg), Tyrosine (43,4 mg) , Tryptofaan (14,2 mg) , Valine (54,8 mg)
    Vitamines: C (ascorbinezuur) (1.506  µg), E (alfa-tocoferol) (330 µg), B1 (thiamine) (15,8 µg), B2 (riboflavine) (26 µg), B6 (pyridoxine) (34 µg), B8 (biotine, of H) (8 µg), B9 (foliumzuur) (0,28 µg, B12 (cobalamine) (0,32 µg)
    Mineralen: Kalium (20,6 mg), Calcium (16,6 mg), Fosfor (26,4 mg), IJzer (6,6 mg), Mangaan (0,54 mg), Magnesium (9,54 mg), Natrium (28 mg), Zwavel (12,38 mg), Jodium (44 µg), Zink (98 µg), Selenium (1,72 µg)
  • Prijs: €29,95 per zakje
  • Aantal stuks per potje: 120
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2 in de ochtend, 2 in de avond tijdens de maaltijd
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €0,998

Bestel bij PLNKTN >>
Bestel bij bol.com >>

Sanopharm

  • Vorm: softgels
  • DHA: 334 mg per dagdosis
  • EPA: 166 mg per dagdosis
  • Prijs: €36,45 per potje
  • Aantal stuks per doosje: 60 capsules
  • Hoeveel gebruiken per dag: 1 capsule
  • Goed voor: 60 dagen
  • Prijs per dag: €0,608

Bestellen bij De online drogist >>

Sunwarrior

Deze bevat behalve omega 3 ook omega 6, omega 7, omega 9, polaire lipiden en chlorofyl.

  • Vorm: softgels
  • DHA: 500 mg per dagdosis
  • EPA: 113 mg per dagdosis
  • Prijs: €33,95 per potje
  • Aantal stuks per doosje: 60
  • Hoeveel gebruiken per dag: 2
  • Goed voor: 30 dagen
  • Prijs per dag: €1,132

Bestellen bij Plent >>
Bestellen bij Unlimited Health >>
Bestellen bij bol.com >>

Testa

Testa heeft enkel vegan omega 3, ze zijn tegen visolie.

  • Vorm: softgels
  • DHA: 250 mg per dagdosis
  • EPA: 125 mg per dagdosis
  • Prijs: €26,95 per doosje met 60 capsules
  • Aantal stuks per doosje: verkrijgbaar met 45 of 60 capsules
  • Hoeveel gebruiken per dag: 1 capsule – Bij de maaltijd
  • Goed voor: 60 dagen (bij verpakking met 60 capsules)
  • Prijs per dag: €0,449

Bestel bij Vegan mission >>
Bestel bij Superfoodstore (45 capsules) >> (korting)
Bestel bij De online drogist (45 en 60 capsules) >> (korting)
Bestel bij bol.com >>

Vitakruid

Via een fermentatieproces wordt de omega 3 geëxtraheerd. Hierdoor heb je minder algen nodig voor veel DHA.

  • Vorm: Vloeibaar
  • DHA: 500 mg per dagdosis
  • EPA: /
  • Prijs: €29,90 per flesje
  • Inhoud: 50 ml
  • Hoeveel gebruiken per dag: 24 druppels (1,1 ml)
  • Goed voor: 45 dagen
  • Prijs per dag: €0,664

Bestel bij Superfood Store >> (korting)
Bestel bij De online drogist >> (korting)
Bestel bij De Weegschaal >> (korting)

Vergelijking van vegan omega 3 supplementen

De prijzen per dag zijn berekend op de adviesprijs. Op sommige supplementen zijn kortingen waardoor de prijs per dag eigenlijk lager is dan hier vermeld.

MerkDHAEPAALAPrijs per dagvitamine D
Arctic blue4201400,332
Arctic blue olie8004000,748
AOV1751351,045
Body & Fit150750,527
Bonusan2500,554x
Elvitaal3001500,554
Fair Leaf3001500,632
Golden naturals150750,698
Lucovitaal1100,25
Lucovitaal kids2601,333
Mattisson softgels210700,283
Mattisson druppels262
Minami2500,633
Opti35003000,598x
Orthica1761,027
Orthovitaal3001500,63
Plantforce4401600,466
Plantpowders120012000,932x
Plnktn800,998
Sanopharm3341660,608
Sunwarrior5001131,132
Testa2501250,449
Vitakruid5000,664

Conclusie: beste vegan omega 3

Wil je diegene met de meeste DHA: Deze van Plantpowders heeft de aller hoogste dosering DHA, maar heeft geen EPA, wel ALA. De omega 3 die de hoogste dosering heeft en zowel DHA als EPA is de olie van Arctic blue. Heb je liever een supplement met hoge dosis dan een olie dan kan je gaan voor Opti3, Sunwarrior (een stuk duurder) of Plantforce. Prijs / kwaliteit is dan de Opti3 het beste. Liever geen plastic en wel een supplement dan kan je voor Plantforce kiezen.

Wil je de goedkoopste (prijs berekend per dag): De goedkoopste is omega 3 is deze van Lucovitaal (€0,25 per dag). Deze heeft echter alleen DHA in lage hoeveelheid en geen EPA. Dan kan je beter iets duurder gaan, maar nog steeds goedkoop voor Mattisson softgels (€0,283 per dag) of Arctic blue (0,332 per dag), die de meeste DHA en EPA heeft voor een lage prijs

Wil je er die verrijkt is met vitamine D: dan kan je gaan voor de omega 3 van Plantpowders, Opti3 of Bonusan. Waarbij deze van Opti3 prijs/kwaliteit de beste is.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
vegan weekmenu

Schrijf je in en ontvang
ons gratis Vegan weekmenu

Vegan eten hoeft niet moeilijk te zijn. Met dit kant-en-klare weekmenu hoef je zelfs niet meer na te denken ;-) Recepten voor ontbijt, lunch en diner.

6 reacties

  1. Hallo Elke,

    Dank u voor de uitgebreide uitleg. Ik supplementeer zelf sinds een paar maanden Omega 3, maar zie nu dat ik toch een redelijk dure optie heb en er zit niet alles in. Ik besefte niet dat er zoveel keuze was.
    Dank u.

    Warme groet, Hilde

  2. Dag Elke,Graag wil ik je bedanken voor dit uitgebreid verslag van de verschillende mogelijkheden van vegan omega 3.Dit was iets waar ik wel nog naar op zoek was en nu ineens krijg ik dit in mijn mail box van jou.
    Gewoon fantastisch.
    Groetjes,
    Linda

Praat lekker mee ...

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  • vegan kookboeken
  • Meest recente berichten

  • Recente reacties

  • Ook lezen?

    Plantforce omega 3 - review

    Plantforce omega 3 review

    Vorig jaar testte ik de Plantforce Synergie protein en magnesium uit. Nu kreeg ik een potje Plantforce omega 3 toegestuurd om eens uit te proberen.