Koolhydraatarm brood kopen of bakken – de ultieme gids

Koolhydraatarm brood kopen en maken

Ben je op zoek naar koolhydraatarm brood om te kopen of wil je misschien zelf koolhydraatarm brood gaan bakken, dan zit je hier goed. Wij vertellen je meer over wat koolhydraatarm brood is, welke kant-en-klare merken er zoal te koop zijn en met welke koolhydraatarme bakmixen je zelf aan de slag kan.

Wat is koolhydraatarm brood?

Een koolhydraatarm brood is een brood dat minstens 30% minder koolhydraten bevat dan normaal. Het bevat dus nog wel koolhydraten maar een heel stuk minder in vergelijking met een regulier brood. Je zal het aantal koolhydraten zien staan tussen de 3 en 30 gram op 100 gram brood, terwijl een regulier tussen de 40 en 55 gram koolhydraten bevat.

Het is niet zo dat een koolhydraatarm brood ook minder calorieën bevat. Er zitten dan wel minder koolhydraten in, maar daar tegenover staat dat er meer eiwitten en vetten in het brood zitten. Zo voegt men vaak ook pitten en zaden toe waardoor het vaak ook meer vezels bevat.

Dat een brood koolhydraatarm is wil niet zeggen dat het glutenvrij brood is. Zo wordt er vaak nog wel tarwe gebruikt, alleen minder. Om het meel te vermeerderen gebruikt men bijvoorbeeld sojameel of bonenmeel en vaak worden er ook pitten of zaden aan toegevoegd.

De smaak en textuur van koolhydraat arm brood zal ook anders zijn dan je gewoon bent. Het kan dus zijn dat je even moet wennen. Zo is dit brood ook veel vaster en vullender.

Koolhydraat eten is enorm populair, maar zo’n brood mag wettelijk gezien zo niet genoemd worden. Je zal dus op verpakkingen eerder “verlaagd koolhydraatgehalte” of “minder koolhydraten” zien staan. Ook met de Engelse term “low carb” duidt men een koolhydraatarm brood aan. 

Koolhydraatarm brood en afvallen

Personen die willen afvallen schakelen soms over op koolhydraatarm brood. Het is niet zo dat het minder calorieën bevat, maar doordat je langer verzadigd bent, zal je minder geneigd zijn naar tussendoortjes te grijpen. Ook bevat een koolhydraat brood vaak heel veel vezels wat dan weer goed is voor de spijsvertering wat ook belangrijk is als je wilt afvallen.

Koolhydraatarm brood en sporten

Ook voor na het sporten kan het geschikt zijn. Koolhydraatarme broden bevatten over het algemeen meer eiwitten en sommige zoals dat van Nutrifoodz zijn eigenlijk eiwitbroden. Eiwitten dienen voor spieropbouw en spierherstel waardoor het heel geschikt is na sport.

Koolhydraatarm brood kopen

Koolhydraatarm brood is de laatste jaren in de supermarkt en bij sommige bakkers verkrijgbaar. Wil je echter meer keuze dan kan je ook eens online kijken. Er zijn kant-en-klare koolhydraatarme broden te koop, maar ook afbakbroodjes. Houd er wel rekening mee dat een koolhydraatarm brood kopen vaak wat duurder is dan je bij andere broden gewoon bent.

Heb je het brood graag vers dan kan je zelf een koolhydraatarm brood bakken met bakmixen hieronder bekijken we verschillende merken.

Merken van koolhydraatarme broden

Aangezien niet al het koolhydraatarm brood ook vegan is, bekijken we hieronder welke merken van koolhydraat arm brood ook vegan is.

Healthy bakers

Van Healthy bakers kan je kant-en-klare broden kopen. Let wel op dat de spijsbroodjes niet vegan zijn. Het brood heeft een stevige bite en geeft een langdurig verzadigd gevoel. Je moet het brood thuis nog wel kort afbakken gedurende 10-12 minuten op 210 graden, maar daardoor is het wel verser.  

Het hoofdbestanddeel van het brood zijn tarwegluten, maar het is o.a. aangevuld met lijnzaad, sojavezel, sojagrits, zonnebloempitten, sojabloem, tarwezemelen, gerstemout, havervlokken, giest, sesamzaad.

Koolhydraatarm brood van Healthy Bakers
  • Low carb brood
  • Bolletjes
  • Stokbrood
  • Snackbroodjes

Voor het brood:

  • calorieën: 207
  • Vetten: 9,42 gram
  • Koolhydraten: 5,37 gram
  • Vezels: 11,26 gram
  • Eiwitten: 20,5 gram
  • Zout: 0,83 gram

Lizza

Lizza is één van de weinige broden die zowel koolhydraatarm als glutenvrij zijn. Bovendien is het ook nog biologisch. Je hebt de keuze tussen afbakbroodjes of één van de broodmixen. Wil je alles eens proberen dan kan je één van de voordeelbundels bestellen.

Bekijk ook onze Lizza review

Lizza glutenvrij brood
  • Toast brood
  • Toast brood wortel – pompoenzaad
  • Toast brood tomaat – rozemarijn
  • Broodbakmix
  • Bakmix bolletjes
  • Walnotenbrood bakmix
  • Pompoenzaadbrood bakmix
  • Uienbrood bakmix

In de gewone bakmix zitten deze ingrediënten: lijnzaadbloem, lijnzaad, bonenbloem, pompoenzaadeiwit, psyllium husk poeder, wijnsteenbakpoeder. Afhankelijk welke mix of broodjes je kiest, zitten er nog wat andere ingrediënten in.

Nutrifoodz

Nutrifoodz heeft een bakmix om zelf je eiwitrijk en koolhydraatarme brood mee te bakken. Het is heel makkelijk. Je neemt 230 gram van het poeder en voegt er 230 ml water aan toe. Je mengt dit tot een deeg, doet het in een bakvorm. Vervolgens bak je het gedurende een uur op 160 graden C. 

eiwitrijk en koolhydraatarm brood van Nutrifoodz

Het hoofdmeel bestaat uit meel van pompoenzaad en meel van zonnbloempitten. Daarbij voegen ze nog extra’s toe zoals lijnzaad, psyllium husk poeder, pompoenzaad, zonnebloempidden, sezamzaad, havervezel,tarwezemelen, boekweitmeel, gejodeerd zeezout en natriumwaterstofcarbonaat. Dat laatste proef je wel vrij fel door (als je het brood zonder beleg proeft) vinden we. 

Het is een heel vast en vullend brood waardoor je er niet zoveel van nodig hebt. In een zak zit 1,15 kg.

Bekijk hier ook onze Nutrifoodz review

  • calorieën: 386
  • Vetten: 19 gram
  • Koolhydraten: 6 gram
  • Vezels: 25 gram
  • Eiwitten: 35,1 gram
  • Zout: 3 gram

Sukrin Chiabrood

Sukrin is een merk van een suikervervanger geschikt voor diabetici. Daarnaast hebben ze ook enkele broodmixen, maar enkel het chiabrood is vegan. In het andere zit eipoeder.

  • calorieën: 164
  • Vetten: 8,9 gram
  • Koolhydraten: 3,3 gram
  • Vezels: 18 gram
  • Eiwitten: 9,6 gram
  • Zout: 1,2 gram

TerraSana proteïnebrood

Dit biologisch brood is rijk aan eiwitten en arm aan koolhydraten. Het brood bevat o.a. roggemeel, tarwe-eiwit, lijnzaad, sojameel, appelazijn, zonnebloempitten, tarwezemelen en appelvezel.

Terrasana proteïnebrood, low carb, biologisch
  • calorieën: 238
  • Vetten: 8,9 gram
  • Koolhydraten: 14 gram
  • Vezels: 11 gram
  • Eiwitten: 20 gram
  • Zout: 1 gram

Koolhydraatarm brood bakken in de airfryer

Je kan koolydraatarm brood makkelijk bakken in de airfryer. Heb je afbakbroodjes gekocht, dan zijn deze veel sneller klaar als je ze in de airfryer bakt. Ook als je een bakmix koopt kan je deze in de airfryer bereiden.

Hiervoor meng je de bakmix met water zoals aangegeven op de verpakking. Kneed het even door en doe het in een bakvorm die in je airfryer past. Kijk op de verpakking op het brood eerst moet reizen of dat je het meteen kan bakken.

Wij hebben het uitgetest met het de bakbroodjes van Lizza en de mix van Nutrifoodz. Hiervoor staat aangegeven dat het in de oven op 160 graden moet gedurende een uur. Voor de airfryer kan je 20 graden aftrekken van de oventemperatuur en hoef je het ook minder lang in te steken. Ik gebruikte deze airfryer en bakte het gedurende 50 minuten. De laatste 10 minuten het brood omdraaien zodat ook de onderkant voldoende gebakken is. Dit brood kan je na het kneden meteen gaan bakken, het hoeft namelijk niet eerst te reizen.

Vergelijking van koolhydraatarme broden

In onderstaande tabel krijg je een overzicht van de voedingswaardes van de broden die we hierboven bespraken. Zo kan je kijken welke voor jou geschikt is.

MerkSoortKcalKoolhydratenVettenEiwittenVezelsZoutBiologisch
Healthy Bakersbrood2075,379,4220,511,260,83
Healthy Bakersbolletjes2065,49,420110,83
Healthy Bakersstokbrood2075,379,4220,0511,260,83
Healthy Bakerssnackbrood32919,6819,0217,176,580,55
Lizzatoastbroodjes2433,11123201,7+
Lizzatoastbroodjes wortel-pompoenzaad2454,81221171,4+
Lizzatoastbroodjes tomaat-rozemarijn2345,69,323181,5+
Lizzabakmix1985,2915180,98+
Lizzabakmix bolletjes1866,65,717201,4+
Lizzabakmix walnotenbrood2025,61014171,1+
Lizzabakmix pompoenzaadbrood1757,15,617141+
Lizzabakmix uienbrood1798,74,518161,1+
Nutrifoodzbroodmix38661935,1253
Sukrinchiabrood1643,38,99,6181,2
Terrasanabrood238148,920111x

Eet jij soms koolhydraatarm brood, heb jij deze merken al geprobeerd? Laat dan zeker een reactie achter onderaan de pagina.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
vegan weekmenu

Schrijf je in en ontvang
ons gratis Vegan weekmenu

Vegan eten hoeft niet moeilijk te zijn. Met dit kant-en-klare weekmenu hoef je zelfs niet meer na te denken ;-) Recepten voor ontbijt, lunch en diner.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  • vegan kookboeken
  • Meest recente berichten

  • Recente reacties

  • Ook lezen?