Half januari opende ik, samen met Carl Grillet (foto) het pop-up restaurant Sprouts.
Sprouts ontkiemt op Tweetorentjesplein
14/01/2015 Gazet van Antwerpen
Half januari opende ik, samen met Carl Grillet (foto) het pop-up restaurant Sprouts.
14/01/2015 Gazet van Antwerpen
Vegan eten hoeft niet moeilijk te zijn. Met dit kant-en-klare weekmenu hoef je zelfs niet meer na te denken ;-) Recepten voor ontbijt, lunch en diner.
Ook lezen?
Een paar weken geleden zat ik iets te eten bij All about Eve toen ik iemand iets hoorde vertellen over een frituur in Diepenbeek en dat ze binnenkort ook vegan snacks en sauzen zouden aanbieden en dan frieten apart bakken in plantaardig vet. Ik dacht dat dat nog wel een tijdje zou duren, maar ineens
De (Vlaamse) redactie van weekblad Libelle vroeg hun lezers en foodbloggers naar hun lievelingskostje. Als onderdeel van een gelijknamige reportage voor de editie van 1 maart 2018. Nou…daar hoefden wij niet erg lang over na te denken. Ieder persoon en/of gezin heeft namelijk wel zo’n gerecht dat je vrijwel elke week op tafel kan zetten.
Naar aanleiding van het artikel over vegetarische huisdieren in Het Belang van Limburg contacteerde het magazine Woef ons voor een interview. Ook Melanie van EVA vzw komt aan het woord.
Op 20 januari belde een journalist naar Stijn om enkele vragen te stellen over Snoopy. Ze had het blogbericht Snoopy de vegetarische hond op onze site gevonden. In het kader van Dagen zonder Vlees werd er een artikel geweid aan vegetarische huisdieren. Snoopy is een vegetariër in uitstekende gezondheid Klik op de foto voor een
Afgelopen dinsdag 17/03 -nota bene op mijn verjaardag- waren Stijn en ik uitgenodigd bij ROB tv. Het was die dag prachtig weer, dus hebben er meteen maar een daguitstap van gemaakt. Lekker terrasje (eerste van het jaar), en wat lekkers gegeten. De uitzending zelf was in het weekend van 21-22/03/2015 en Hilde Geens (prensentatrice) was